Liebherr FNf4204 59.7cm Tall Freezer - White
Rapid Delivery Available
- Warranty 10 Years
- ColourWhite
- Defrost TypeNo Frost
- PromotionsLiebherr 10 Year
The Liebherr FNF4204 59.7cm Tall Freezer in White offers ample storage space and innovative features to keep your frozen foods organized and easily accessible.
Key Features:
- Net capacity of 351 liters provides plenty of room for storing frozen foods
- Frost-free technology eliminates the need for manual defrosting
- SuperFrost function rapidly freezes newly added items to preserve freshness
- 7 transparent freezer drawers make it easy to see and access your food
- LED lighting illuminates the interior for better visibility
- Child lock feature helps prevent accidental changes to settings
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| GTIN | 4016803073550 |
| Colour | White |
| Model Number | FNF4204 |
| Installation Type | Freestanding |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | No Frost technology, Touch display, FrostProtect |
| Key Feature 1 | No Frost technology |
| Key Feature 2 | Touch display |
| Key Feature 3 | FrostProtect |
| Display Screen Type | Digital |
| Depth | 67.5 cm |
| Child Lock | Yes |
| Cooling Capacity (kg/24H) | 15 kg |
| Defrost Type | No Frost |
| Suitable for Out Buildings | Yes |
| Promotions | Liebherr 10 Year |
| Height | 125.5 cm |
| Product Dimensions | 125.5cm x 59.7cm x 67.5cm |
| Colour | White |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour Group | White |
| Product Range | Freestanding Freezers |
| Noise Level | 38 dB |
| Net Freezer Capacity | 161 L |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Width | 59.7 cm |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 15 hr |

