Ninja BC151UKWH Portable Cordless Blender White
Contact Us for availability
- Warranty 1 Year
| Manufacturer | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356276702 |
| Model Number | BC151UKWH |
| Material | Plastic & Stainless Steel |
| Bowl Capacity | 0.5 L |
| Features | USB-C rechargeable base - Blends anywhere easily, Dishwasher-safe cup - Simplifies cleaning process, Leak-proof sip lid - Convenient for on-the-go use, Compact design - Perfect for quick blending needs |
| Key Feature 4 | Compact design - Perfect for quick blending needs |
| Key Feature 1 | USB-C rechargeable base - Blends anywhere easily |
| Key Feature 2 | Dishwasher-safe cup - Simplifies cleaning process |
| Key Feature 3 | Leak-proof sip lid - Convenient for on-the-go use |
| Control Type | Mylar Buttons |
| Depth | 8.5 cm |
| Cordless | Yes |
| Height | 27 cm |
| Product Dimensions | 27cm x 9cm x 8.5cm |
| Product Type | Blender |
| Colour | White |
| Product Category Group | SDA |
| Colour Group | White |
| Product Range | Blenders |
| Number of Speed Settings | 1 |
| Width | 9 cm |
| Weight | 0.79 kg |
| Warranty Information | retain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Shipping Height | 36 cm |
| Shipping Depth | 24 cm |
| Shipping Width | 23 cm |
| Shipping Weight | 5.6 kg |
