Roberts ZOOMBOX4W DAB/FM Boombox CD/USB/BT
Rapid Delivery Available
- Warranty 3 Years
- PromotionsRoberts
| Manufacturer | Roberts |
|---|---|
| GTIN | 5038301312374 |
| Model Number | ZOOMBOX4W |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | Headphone socket, line out, USB |
| Features | 60 Radio Presets ? Quick access to stations, Top Loading CD Player ? Easy album changes, Bluetooth Streaming ? Connect devices wirelessly, Compact Design ? Portable for any room or space |
| Key Feature 4 | Compact Design ? Portable for any room or space |
| Key Feature 1 | 60 Radio Presets ? Quick access to stations |
| Key Feature 2 | Top Loading CD Player ? Easy album changes |
| Key Feature 3 | Bluetooth Streaming ? Connect devices wirelessly |
| Depth | 2.08 cm |
| Additional Information | DAB / DAB+ / FM RDS digital radio, Top loading CD player, Bluetooth audio streaming from smartphone, tablet, or laptop, 60 radio station presets (30 DAB/ 30 FM |
| Promotions | Roberts |
| Height | 2.7 cm |
| Product Dimensions | 2.7cm x 1.14cm x 2.08cm |
| Product Type | Portable Boombox |
| Colour | White |
| Product Category Group | CE |
| Colour Group | White |
| Product Range | Audio |
| Number of Discs | 1 |
| Width | 1.14 cm |
| Weight | 1.35 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim. |

